aktualnosci

Aktualności i informacje

Okulickiego w Krakowie,Ulica Okulickiego Kraków

Czy ul. Okulickiego w Krakowie czeka komunikacyjny paraliż?

Zastanowimy się, co może wydarzyć się na ul. Generała Okulickiego po oddaniu do użytku obu tych dróg i domknięciu krakowskiego ringu w okolicy 2025 roku. Zaniepokojeni mieszkańcy biją na alarm, że już wkrótce mogą stanąć nie tylko w obliczu totalnego zakorkowania ul. Okulickiego, która weźmie na swoje barki wyprowadzenie części ruchu z Krakowskiego ringu, ale również związanych z tym zanieczyszczeń powietrza w bliskim sąsiedztwie ich osiedli.

Czy ul. Okulickiego w Krakowie czeka komunikacyjny paraliż? czytaj dalej »

Okulickiego w Krakowie,Ulica Okulickiego Kraków

Aleja 29 Listopada uff to już podsumowanie

Aleja 29 Listopada, ten temat wraca jak bumerang. Dziś ostatnia relacja i podsumowanie z tej nierównej walki i wielkiego remontu. Pod koniec grudnia 2023 roku  w okolicy świąt została wreszcie oddana do użytku dla kierowców ta dwupasmówka. Bez fety, bez wielkich otwarć bo i nie bardzo było, co świętować. Infrastruktura została zrealizowana i uzyskała pozwolenie na użytkowanie. Wciąż jednak na niektórych odcinkach wygląda tak sobie. Gdzieniegdzie można znaleźć pozostałości po budowie. Mam nadzieję, że na wiosnę zostanie nie tylko uporządkowane ale obsadzone zielenią, trawą. Zwłaszcza pasy rozdzielające i fragmenty trawników.  

Aleja 29 Listopada uff to już podsumowanie czytaj dalej »

Okulickiego w Krakowie,Ulica Okulickiego Kraków

Strefa Czystego Transportu w Krakowie – Rada Miasta głosuje 17-01-24

Dziś 17 stycznia odbyła się Rada Sesji miasta na której pod dyskusję  oraz głosowanie została poddana uchwała obywatelska o Uchyleniu Strefy Czystego Transportu w Krakowie zgłoszona przez komitet „Kraków dla kierowców”. W trakcie debaty głos zabrało wielu radnych oraz obywateli wyrażając swoje opinie. W skrócie postaram się Wam przybliżyć i zrelacjonować  przebieg tej dyskusji. Jak łatwo można się domyślić padło wiele bardzo skrajnych argumentów zarówno ze strony zwolenników jak i przeciwników SCT z tych mocno przeciwległych końców barykady. Nie zabrakło też na szczęście  wyważonych i zdroworozsądkowych głosów prezentujących podobne do mojego stanowisko.

Strefa Czystego Transportu w Krakowie – Rada Miasta głosuje 17-01-24 czytaj dalej »

Okulickiego w Krakowie,Ulica Okulickiego Kraków

Strefa Czystego Transportu w Krakowie – co dalej?

Co dalej z krakowską Strefą Czystego Transportu po unieważniającym wyroku sądowym. Czy jako mieszkańcy jesteśmy w stanie przejąć inicjatywę? Zapraszam na trzeci odcinek informacyjny serialu pt. „Strefa Czystego Transportu” w Krakowie. Do tej pory informowałem o założeniach i absurdach SCT, która miała zacząć obowiązywać już od lipca tego roku. Wiele się wydarzyło w tak zwanym międzyczasie. 11stycznia Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie unieważnił uchwałę Rady Miasta Krakowa dotyczącą wprowadzenia Strefy Czystego Transportu. Uchwałę o SCT zaskarżył wojewoda małopolski i dwie osoby prywatne miedzy innymi działacze komitetu „Kraków dla kierowców”. Sąd odrzucił skargi prywatne i skoncentrował się na skardze wojewody krakowskiego. Jednym z głównych powodów odrzucenia SCT w obecnej formie były kwestie jej granic, wysokich kosztów jej wprowadzenia dla obywateli i utrudnień dla przyjezdnych. Co istotne i trzeba to wyraźnie podkreślić sąd nie podważył kwestii zasadności powstania SCT ale jej założenia.

Strefa Czystego Transportu w Krakowie – co dalej? czytaj dalej »

Okulickiego w Krakowie,Ulica Okulickiego Kraków

S7 Miechów – Szczepanowice szybka relacja

Dwa dni temu po  długiej przerwie od pierwszej relacji z budowy S7 z okolic Miechowa, która miała miejsce 6 miesięcy temu w końcu się zmobilizowałem, zapakowałem z dronem do samochodu i udałem do miejscowości Wielki Dół. Tam bowiem mamy w budowie nieco ponad 5 kilometrowy odcinek S7, który zgarnie ruch tranzytowy z Miechowa odciążając miasto. Konkretniej S7 Miechów – Szczepanowice.

S7 Miechów – Szczepanowice szybka relacja czytaj dalej »

Przewiń do góry