Aleja 29 Listopada uff to już podsumowanie

 
 


Link do materiału filmowego na naszym kanale Youtube: Aleja 29 Listopada podsumowanie

Aleja 29 Listopada,Remont aleja 29 listopada

 

Aleja 29 Listopada, ten temat wraca jak bumerang. Dziś ostatnia relacja i podsumowanie z tej nierównej walki i wielkiego remontu. Pod koniec grudnia 2023 roku  w okolicy świąt została wreszcie oddana do użytku dla kierowców ta dwupasmówka. Bez fety, bez wielkich otwarć bo i nie bardzo było, co świętować. Infrastruktura została zrealizowana i uzyskała pozwolenie na użytkowanie. Wciąż jednak na niektórych odcinkach wygląda tak sobie. Gdzieniegdzie można znaleźć pozostałości po budowie. Mam nadzieję, że na wiosnę zostanie nie tylko uporządkowane ale obsadzone zielenią, trawą. Zwłaszcza pasy rozdzielające i fragmenty trawników.  

Podsumujmy wobec tego. Roboty rozpoczęły się jesienią 2020 roku w XXI wieku naszej ery na podstawie umowy z 2017 roku, prace realizowało konsorcjum firm STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. Całość od podpisania umowy do oddania zajęła bagatelka 6 lat.  Wybudowano na odcinku około 2,6km dwie  jezdnie po dwa pasy ruchu, odcinkowo z dodatkowym pasem dla komunikacji zbiorowej oraz  zrealizowano przebudowy skrzyżowań w sumie piętnastu, nowe chodniki, ścieżki rowerowe i ekrany akustyczne. Przebudowane zostały także dwa wiadukty kolejowe. Powstało 5,3 km ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych, a także 2,8 km bus pasów. Rozbudowa al. 29 Listopada uzyskała unijne dofinansowanie na kwotę ponad 100 mln zł w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Ostatecznie z uwagi na pandemię, toczącą się wojnę w Ukrainie i inflację, koszt inwestycji zamknął się kwotą ok. 150 mln zł.

A teraz moje pytanie do kierowców poruszających się w tym rejonie. Dajcie znać na ile poprawiło to komunikację na tym remontowanym odcinku. Jak ruch wygląda tam obecnie z Waszej perspektywy?

Czekamy teraz z niecierpliwością na polaczenie się tego odcinka 29 Listopada z Północną Obwodnicą. Bo dopiero wtedy będziemy mogli powiedzieć chyba o realnej korzyści i usprawnieniu ruchu w tej północnej części Krakowa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry