Północna Obwodnica Krakowa – relacja z końca listopada

 


Link do materiału filmowego na naszym kanale Youtube: Północna Obwodnica Krakowa zimowa relacja

Północna Obwodnica Krakowa

 
Zapraszam na kolejną relację i przelot nad budową naszej krakowskiej Północnej Obwodnicy, ostatnia taka inspekcja w moim wykonaniu miała miejsce na początku września i obejrzało ją do tej pory ponad 72 tysiące osób. Dzisiejszy materiał zdążyłem zarejestrować tuż przed atakiem zimy jaki mamy obecnie w Polsce za oknami. Tym razem przelot zorganizowałem od strony Mistrzejowic  i zalewu Zesławice a polecimy do samego końca budowy w Modlnicy.  Dla miłośników kolei znowu będzie mała niespodzianka i spotkanie z pędzącym pociągiem. Mam do tego jakieś szczęście najwyraźniej 🙂

 

Zbiórka charytatywna na Kraków z nieba

Szanowni, pierwszy raz zorganizowałem na naszym kanale filmowym i portalu świąteczną zbiórkę charytatywną poprzez serwis Patronite. Jeśli doceniacie naszą pracę proszę w zamian o wpłacenie dowolnej  kwoty na tę zbiórkę. Procedura wpłat jest maksymalnie uproszczona a serwis nie pobiera od tej zbiórki żadnych prowizji.  Cała zebrana kwota zostanie drodzy widzowie przeznaczona na cel lub cele, które wszyscy razem wybierzemy. Zbiórka będzie trwała do końca grudnia a ja w tym czasie przygotuję miejsce do dyskusji w którym określimy cele tej zbiórki. Cała zebrana kwota zostanie przekazana, co rzecz jasna szczegółowo Państwu udokumentuję. Mam nadzieję, że będzie to nowa coroczna tradycja na portalu Kraków z nieba dzięki. Ja również dołożę się do tej zbiórki w miarę moich bardzo skromnych możliwości.

 

https://patronite.pl/z/krakowznieba-charytatywnie

Północna Obwodnica Krakowa

 

Aktualny postęp prac według danych Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad obecnie wynosi blisko 86% oraz tyle samo czyli 86% finansowania inwestycji. Powstało 64% dróg, 93% mostów, 90% tuneli, 61% budynków. Wartość całej inwestycji wyceniona została na 1 miliard 958 milionów natomiast dofinansowanie unijne wynosi 680 milionów.

Północna Obwodnica Krakowa

Do zrealizowania tego filmu zmobilizowały mnie ogromne zmiany jakie znienacka zastały mnie w Zielonkach przy powstającym tam węźle z trasą Wolbromską. Tutaj postęp prac w ciągu dwóch miesięcy, kiedy ostatnio  latałem nad tym odcinkiem jest naprawdę imponujący. Chciałoby się powiedzieć i pomarzyć  aby tak sprawnie były również realizowane  remonty i inwestycje w Krakowie.

Planowane zakończenie budowy Północnej  Obwodnicy przewidziane jest na jesień 2024 roku. To będzie wielkie wydarzenie. Obwodnica ta wraz z trasą Wolbromską a w nieco dalszej  perspektywie drogą ekspresową S7 Widoma powinna zrobić rewolucje komunikacyjną  w północnej części Krakowa.

Przypominam o przycisku do subskrypcji kanału dzięki, któremu nasza społeczność stale się powiększa. Bardzo gorąco  też zachęcam do wsparcia naszej świątecznej zbiórki charytatywnej. Pozdrawiam i do zobaczenia niebawem na relacji z budowy linii tramwajowej do Mistrzejowic.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry