S7 Widoma grudzień cz.1  Nowa Huta – Pielgrzymowice

 


Link do materiału filmowego na naszym kanale Youtube: S7 Widoma cz.1

S7 Widoma grudzień cz.1

 

Wyjątkowo zapraszam na relację z połowy odcinka budowy S7 Widoma, przed nami około 9 kilometrów lotu do miejscowości Pielgrzymowice. Niestety warunki pogodowe, silne wiatry oraz ostatnie opady śniegu sprawiły, że utknąłem z relacją. Druga część pojawi się zaraz po najbliższym oknie pogodowym. Startujemy na wysokości kopca Wandy w Nowej Hucie nad ulicą Ujastek Mogilski.

Informacyjnie. Cały odcinek budowy drogi ekspresowej S7 Widoma mierzy około 18 km i jest to fragment drogi ekspresowej S7 Warszawa – Rabka – Chyżne – Słowacja.

Całkowita wartość inwestycji wynosi około 1 668 milionów. Obecny postęp robót budowlanych na odcinku od Widomej do Raciborowic wynosi 64%. Natomiast na odcinku od Raciborowic do węzła Nowa Huta roboty budowlane są na 36% zaawansowania.

Warto wspomnieć, że w zakresie prac nad budową S7 Widoma znalazła się również przebudowa ulicy Kocmyrzowskiej, którą to relacjonowałem. Link wyświetli się teraz na ekranie. Termin realizacji, całej inwestycji przynajmniej w teorii  przewidziany jest na koniec 2024 roku. Niestety już teraz prognozuje się, że końca tej budowy oraz połączenia z Północną Obwodnicą możemy spodziewać się raczej w 2025 roku. Jest natomiast szansa na wcześniejsze oddanie przynajmniej części z odcinków budowanej trasy.

Droga ekspresowa S7 między Krakowem a granicą województwa świętokrzyskiego będzie pełniła funkcję obwodnicy dla miejscowości: Książ Wielki, Miechów i Słomniki. Ważnymi komunikacyjnie dla Krakowa będą węzły Kraków Mistrzejowice oraz Kraków Grębałów. Na węźle Mistrzejowice S7 połączy się z drogą ekspresową S52 czyli Północną Obwodnicą. Węzeł Grębałów oraz modernizowana ul. Kocmyrzowska wyprowadzi ruch w kierunku Proszowic drogą numer 776.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry