Trasa Wolbromska przed nami II etap!

 


Link do materiału filmowego na naszym kanale YouTube: Trasa Wolbromska podsumowanie + II Etap

Trasa Wolbromska przed nami II etap

 

Szybka aktualizacja sytuacji z Trasy Wolbromskiej. Spójrzmy, co tam się aktualnie dzieje. W zasadzie prace na głównym ciągu są prawie ukończone. Asfalt położony, ekrany akustyczne zainstalowane. Obecnie główne prace skupione są na ukończeniu ronda oraz polaczeniu ulicy Glogera z Trasą Wolbromską. Równolegle prowadzone są prace przy wykończeniu chodników oraz ścieżek rowerowych z których część jest już nawet przejezdna. Z tego co zauważyłem rowerzyści z tej możliwości korzystają, pomimo faktu, że prace wciąż tam jeszcze trwają a droga nie została oddana do użytku. Widać zapotrzebowanie jest duże. Jako mieszkaniec Zielonek sam nie mogę się doczekać kiedy wreszcie będę mógł spokojnie przejechać wygodną i krótką drogą do Krakowa.

Kontrakt realizuje firma Strabag Infrastruktura Południe. W ramach kontraktu dla przypomnienia powstanie około kilometrowy odcinek nowej drogi kategorii G do granicy Krakowa, z dwoma jezdniami po dwa pasy ruchu w każdym kierunku oraz chodnik i ścieżki rowerowe. Ukończenie prac zapowiadane jest jeszcze na ten rok. Ostatecznie Trasa Wolbromska czyli zachodnia obwodnica Zielonek ma poprawić wyjazd z Krakowa na północ oraz na co wszyscy najbardziej liczą ma odciążyć istniejące drogi dojazdowe z Zielonek do Krakowa. Mowa o wiecznie zakorkowanej w godzinach szczytu ulicy Łokietka i Glogera. W przyszłości po ukończeniu Północnej Obwodnicy Krakowa trasa Wolbromska będzie się z nią łączyć. Niestety realnego odciążenie od korków możemy spodziewać się tak naprawdę jak obie te inwestycje zostaną ukończone.

 

A  przed nami II etap budowy Trasy Wolbromskiej!

 

Zarząd Dróg Wojewódzkich obecnie analizuje oferty z przetargu. Jak informuje portal (inżynieria.com) Planowana dokumentacja dotyczy nowego przebiegu drogi wojewódzkiej numer  794 na odcinku od budowanej obecnie północnej obwodnicy Krakowa (węzeł Zielonki) do nowo projektowanego skrzyżowania z ulicą Krakowskie Przedmieście w Trojanowicach. Fragment ten ma mieć około 2 kilometry długości. W planie jest przebudowa dwóch skrzyżowań na ronda: z ulicą Jurajską w Pękowicach oraz z ulicą Krakowskie Przedmieście w Trojanowicach. Powstaną również cztery mosty: wiadukt nad ulicą Zarzecze, most zintegrowany z przejściem dla zwierząt nad rzeką Białuchą, wiadukt nad ulicą Na Łąki. Przewidziano także między innymi dodatkowe jezdnie do obsługi terenów przyległych, chodniki, ścieżki rowerowe czy montaż ekranów akustycznych. Szacuje się, że budowa drugiego etapu Trasy Wolbromskiej pochłonie ponad 70 milionów złotych. Inwestycja ta uzyskała 35 milionów złotych wsparcia z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W planach drugi odcinek Trasy Wolbromskiej ma być gotowy za około trzy lata. Budowa drugiego  etapu Trasy Wolbromskiej stworzy alternatywne połączenie dla ulic Jasnogórskiej, Łokietka i alei 29 Listopada – tras wylotowych i wjazdowych do Krakowa.

Trasa Wolbromska przed nami II etap
źródło: zielonki.pl

 

Trasa Wolbromska przed nami II etap

Trasa Wolbromska przed nami II etap

Trasa Wolbromska przed nami II etap

Trasa Wolbromska przed nami II etap

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry