Usługi z drona fotogrametria, panoramy 360, modele 3D

 

 

Modele 3D i digitalizacja obiektów

W obecnych czasach drony wyposażone w coraz lepsze, nowocześniejsze kamery są potężnym narzędziem, które w połączeniu z zaawansowanym oprogramowanie do analizy dziesiątek zdjęć potrafi wygenerować na ich podstawie trójwymiarowe modele obiektów, domów, terenu, pomników, zabytków itp. Tak opracowane modele umożliwiają  ich prezentację na stronach klientów wraz z narzędziami do oglądania takich modeli, swobodnego obracania, przybliżania, z dowolnego miejsca i perspektywy , również w wirtualnym środowisku gogli VR lub ekranu smartfona. W moim portfolio znajdują się również i takie usługi.

 

kliknij Usługi z drona i powiększ model na pełny ekran, ESC wyłączy widok pełnoekranowy

 

 

Panoramy 360° z drona

Za pomocą dronów można ukazać wszystko to, co jest niewidoczne lub niedostępne z ziemi. Nowe możliwości oraz spojrzenie na świat z perspektywy lotu ptaka, zdjęcia jakich nie jest w stanie wykonać klasyczny aparat fotograficzny, dzięki dronom fotografia wzbiła się na nowe, jeszcze kilka lat temu niedostępne rejony. Ale dlaczego ograniczać się wyłącznie do zdjęć? Technika wykonywania zdjęć panoramicznych 360 stopni oraz wirtualnych wycieczek znana jest od jakiegoś czasu. Ja oferuje Państwu wykonanie zdjęć panoramicznych dookólnych z lotu ptaka. Możemy na nich przedstawić nie tylko interesujący nas obiekt ale również całą jego okolicę w postaci zdjęcia, które klient może w dowolny wygodny sposób oglądać na swoim komputerze w przeglądarce wprost z Państwa strony. 

  

 

Fotogrametria z drona

Fotogrametria lotnicza to stosunkowo nowa i bardzo nowoczesna technika rejestracji obrazów za pośrednictwem drona wyposażonego w systemy GPS oraz wysokiej jakości i rozdzielczości kamery. Zarejestrowane obrazy za pomocą specjalistycznego oprogramowania z powodzeniem można przetwarzać na fotomapy oraz dokonywać na ich podstawie pomiarów sytuacyjnych. W wyniku precyzyjnego przetworzenia uzyskanego obrazu fotograficznego otrzymywana jest ortofotomapa czyli zdjęcie o ujednoliconej skali, w założonym układzie współrzędnych, przedstawiona obrazem aerofotograficznym.

W skrócie i dużym uproszczeniu przy pomocy drona możemy wybrany obszar terenu metodycznie obfotografować a następnie na podstawie tych zdjęć oraz specjalistycznego oprogramowania wygenerować trójwymiarowe mapy terenu oraz ortofotomapy. Tak opracowane dane cyfrowe znajdą szerokie zastosowanie w geodezji, dla developerów do wizualizacji terenu i przestrzennych modeli 3D, rolnictwie w administracji i budownictwie. Na ortofotomapach można również prowadzić ocenę stanu zadrzewienia, ukształtowania terenu, wykonywać pomiary objętości, pomiary powierzchni, wymiarować itd. 

 

 

Usługi z drona

 

przykład mapa 3D chmura obliczeniowa oraz narzędzia pomiarowe

Usługi z drona

 

Wymiarowanie map i modeli

Usługi z drona

 

Przykładowa ortofotomapa terenu nałożona na warstwie map OSM

Usługi z drona

 

 

 

 

Przewiń do góry