Wisła z lotu ptaka – wielkie zwiedzanie 

Zwiedzamy z lotu ptaka 32 km odcinek Wisły od Opactwa Benedyktynów w Tyńcu do wysokości Przylasku Rusieckiego

 

Film cz.1 Tyniec – próg Dąbie 


Link do materiału filmowego na naszym kanale Youtube: Wisła z lotu ptaka cz.1

 

Film cz.2 próg Dąbie – Przylasek Rusiecki


Link do materiału filmowego na naszym kanale Youtube: Wisła z lotu ptaka cz.2 

 

zasubskrybuj kanał i bądź na bieżąco z nowymi filmami o Krakowie
Wisła z lotu ptaka

 

Od idei powstania tego filmu do jego realizacji przygotowywałem się przez prawie rok. Rozmach tego projektu był jak na moje możliwości wielkim wyzwaniem. Ostatecznie udało się i tak oto powstał dwuodcinkowy ponad 40 minutowy film na którym prześledzimy Wisłę na odcinku  od Tyńca i klasztoru aż do Przylasku Rusieckiego i fragmentu nieuregulowanego koryta rzeki.

 

Wisła z lotu ptaka

 

Wszystkie ujęcia jakie zobaczycie na tych filmach były realizowane w godzinach między 16 a 19 każdego dnia, głównie po to aby zachować zbliżone warunki oświetleniowe.  Całkowita trasa przelotu wyniosła 32 km a końcowy przelot  przed montażem w sumie zajmuje 1 godzinę i 10 minut. Prędkość lotu wynosiła średnio 30 km/h.  

Na materiale filmowym dowiecie się bardzo wielu interesujących faktów o Wiśle. Opowiem o faunie i florze, dawnym starym korycie Wisły w Krakowie, o obiektach widocznych w trakcie przelotu znajdujących się w sąsiedztwie rzeki, mostach, kładkach itp.  Dowiecie się jak wyglądało zanieczyszczenie rzeki w czasach PRLu. Będą również odniesienie do czasów średniowiecza oraz prehistorii. Również posłuchacie o żywiołach Wisły i najważniejszych historycznych kataklizmach. Także zwiedzicie porty rzeczne na Wiśle. Przygotowałem również archiwalne zdjęcia na których zobaczycie jak wyglądała rzeka 100 lat temu. W materiale prezentuje również jako przerywniki wiele zdjęć z drona pokazujące z szerszej perspektywy okolice mijanych rejonów rzeki. Jednym słowem materiał przygotowałem najlepiej jak potrafię.  Zapraszam.

Marcin Roger Pojałowski

 

 

Materiały dodatkowe jakie powstały przy okazji produkcji tego filmu. Trzy panoramy 360 stopni z drona z rejonu klasztoru Norbertanek na Salwatorze, zakole Wisły pod Wawelem oraz rejon hotelu Forum i klasztoru na Skałce. Galerię zdjęć archiwalnych przedstawiających Wisłę na zdjęcia z przed kilkudziesięciu i więcej lat. Na końcu ostatnia galeria to wszystkie ujęć z drona jakie wykonałem w czasie filmowania Wisły na całym 32 kilometrowym odcinku. Zdjęcia te przedstawione są również na mapie  dokładnie w miejscach gdzie zostały wykonane. 

 

 

 

 

Żywioły Wisły

 

Zdjęcie ze zbiorów NAC, powódź z 1925 roku

Wisła z lotu ptaka

 

moje archiwalne ujęcia z fali powodziowej jaka przetoczyła się przez Kraków w 2010 r.

 

Wisła na przestrzeni ostatnich 100 lat w Krakowie

Zdjęcia archiwalne pochodzą ze zbiorów NAC, MHK, FotopolskaEU

 

Galeria zdjęć Wisła oraz okolice, Kraków z nieba

 

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Przewiń do góry